Kominki

Kominki narożne

Kominki narożne

W jakiego rodzaju pomieszczeniach lepiej sprawdzą się kominki narożne?

Kominki są ozdobą pomieszczeń, dodają wnętrzu charakteru, tworzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Są też doskonałym źródłem ciepła. Jednak dziś będzie raczej o ich estetycznej funkcji. Kominek dobrze wygląda na centralnej ścianie salonu. Jest wówczas należycie wyeksponowany, nie sposób go nie zauważyć. Obok powstaje wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie opału. W niektórych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzają się jednak kominki narożne, szczególnie te budowane na zamówienie. O jakie pomieszczenia chodzi?

Czy kominki narożne spełniają wszystkie funkcje „zwykłego” kominka?

Z całą pewnością tak! Różnica polega jedynie na wyglądzie, umiejscowieniu kominka w pomieszczeniu oraz niekiedy na sposobie jego podłączenia do instalacji kominowej. Kominki narożne (sprawdź ofertę na hajduk.eu) dzielimy tak samo, jak te „zwykłe”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kominek narożny był piecem z płaszczem wodnym, ogrzewał całe mieszkanie oraz wodę użytkową, ani też, by powstał na bazie konkretnego wkładu kominkowego i miał taką obudowę, jaką wymarzył sobie jego przyszły właściciel.

Kominki narożne – dla jakich pomieszczeń?

Kominek narożny świetnie sprawdza się w tradycyjnym wnętrzu, choć często decydują się na niego właściciele bardzo nowoczesnych mieszkań. Kominki narożne zajmują niewiele miejsca, dlatego są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć w domu kominek przy jednocześnie niezbyt dużym metrażu. Kominek umiejscowiony w rogu pomieszczenia nie utrudnia codziennego funkcjonowania mieszkańców. Jest widoczny z każdego miejsca. Dobrze sprawdza się również w ogromnych salach przeznaczonych do przyjmowania gości lub tańca. Nie przeszkadza, a jednocześnie tworzy bardzo przyjemną atmosferę i dodaje wnętrzu elegancji. Kominki narożne są zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

Kominek elementem aranżacji wnętrz

Kominek narożny może mieć surową formę, która idealnie wpasuje się w nowoczesne, nieprzeładowane wnętrza. Może też mieć tradycyjną budowę i dużo elementów dekoracyjnych z marmuru lub granitu. Dobrze sprawdza się także cegła oraz kafle, które dobrze kojarzymy z dawnymi piecami kaflowymi. Obudowę można nieco poszerzyć i przygotować miejsce na drewno albo półeczki na świece i bibeloty. Kominki narożne mają też tę ogromną zaletę, że umożliwiają obserwowanie ognia z różnych stron. Zwykle posiadają bowiem dwie, a nawet trzy łączące się ze sobą szyby. Dobrze widoczny ogień daje poczucie ciepła, jednoczy, uprzyjemnia jesienne i zimowe wieczory. Niektórzy decydują się na kominki narożne właśnie dlatego, że są dobrze przeszkolne.