Kominek narożny

Kominek narożny

Kominek narożny równie funkcjonalny jak tradycyjny

W większości domostw kominek zajmuje centralne miejsce w salonie. Wydawać by się mogło, że żadna inna lokalizacja nie będzie lepsza. W końcu to w salonie gromadzą się domownicy w chłodne, zimowe wieczory i to w salonie wspólnie wypoczywają. Niestety nie każdy dom czy mieszkanie ma powierzchnię na tyle dużą, by znalazł się tam przestronny salon z wybudowanym po środku kominkiem. Niekiedy nie pozwala na to wykonana wcześniej instalacja kominowa. W takim przypadku kominek można ulokować w rogu pomieszczenia. Kominek narożny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rezygnować z budowy urządzenia, ale zależy im na zachowaniu wolnej przestrzeni.

Kominek narożny nowoczesny lub kaflowy

Kominek narożny może pełnić dokładnie takie same funkcje jak urządzenie w kształcie standardowym, prostokątnym. Nie tylko efektownie wygląda, ale ogrzewa pomieszczenia i tworzy przyjemną, rodzinną atmosferę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kominek narożny ogrzewał również wodę użytkową.

Kominek wybudowany w rogu pomieszczenia może być stylizowany na nowoczesny, tradycyjny, a nawet nieco przypominać popularne niegdyś piece kaflowe. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb domowników, ale także wystroju wnętrza. W przypadku kominków narożnych dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie i obudowanie powierzchni do przechowywania opału. Kominki narożne dają wiele możliwości aranżacyjnych – można wykorzystać dwie ściany, a nie tylko jedną.

Kominek narożny daje więcej ciepła?

To prawda, że w przypadku kominków narożnych zwykle mamy do czynienia ze znacznie większą ilością powierzchni przeszklonych, ale to nie oznacza, że do pomieszczenia dostanie się więcej ciepła. Większa ilość szkła wynika z budowy kominka – jeśli stoi w rogu pomieszczenia, ogień musi być widoczny z każdej strony, dlatego w tego typu urządzeniach montuje się drzwiczki składające się z dwóch szyb. Ale ilość ciepła zależy od mocy grzewczej kominka oraz indywidualnych ustawień, a nie ilości przeszklonych powierzchni. Szkło może jedynie sprawić, że w pomieszczeniu będzie jaśniej, a domownicy i goście będą mogli swobodnie obserwować palenisko.